Bir kadin düsünün, dogum yeri Toronto - Kanada olsun. Cok güzel bir sesi olsun, ses sanatcisi olsun. Tarzi da Trük Halk Müzigi olsun. Dediklerimi kafanizda canlandirabildiniz mi, bilmiyorum. Canlandiramadiysaniz, buradan buyurun:

Adi Brenna MacCrimmon. Onunla ilk tanismam Fatih Akin‘in “Istanbul Hatirasi” filminde oldu. O filmde iki parca söylüyordu ve o iki parcayi o kadar iyi söylüyordu ki, benim aklim yerinden oynadi duyunca. Icimden “Türkiye’de bir sürü ‘türkücü’ sifatli insan albüm yapiyor, su kadin gibi söyleyemiyorlar.” dedim(Bunlarin en önde gideni de Kubat’tir. O adami nasil türkücü diye cikariyorlar anlamis degilim). Ben izlerken bile güzelim türküler ne hale giriyor görünce icim aciyor. Kimbilir ismini saymaya yetisemeyecegimiz, bu ise hayatini adamis üstadlar ne düsünüyorlardir! Böyle bir ortamda, “elin Kanadalisi” (tirnak icinde, cünkü Türk’ten daha Türk bazen) geliyor, senin kültürünü merak ediyor, arastiriyor, ögreniyor, üzerine bir de uyguluyor. Üstelik o kadar iyi uyguluyor ki, “Ben türkü söylüyorum” diyenin de alnini karisliyor resmen.

Bundan sonrasini videolar söylesin. Ben diyecegimi dedim.

Ilk iki video filmde söyledigi sarkilardir. Ilki Selim Sesler ile birlikte söyledigi “Penceresi Yola Karsi”(Video ne yazik ki youtube’dan. Diger sitelerde görüntü ve ses iyi degildi), ikincisi de BabaZula ile söyledigi “Cecom”:

Ben cok begeniyorum. Umarim sizin de hosunuza gider.

Biterken calan yukaridakilerden biriydi. Hala “biterken sarkisi” mi istiyorsunuz? :)