Bazen hayat çok garip şeyler hazırlıyor size. Bu blogda daha önce defalarca bahsettigim bir kadın var. bu kadın benim hayatımın bir döneminde oldukça deger verdigim, uğruna çok üzüldüğüm bir kadın. Özellikle de burada geçirdiğim yalnız günlerde aklımdaki “sevgili” kavramının gerçek anlamdaki tek karşılığı olduğu icin olsa gerek, ona oldukça bağlanmıştım, üstelik kendinin haberi olmadan.

Tüm bunların sonucunda, bundan bir kaç ay önce yeni bir iliskiye başladığını -kendisinden- öğrendim. Buna ek olarak artik sosyal ağlarda ve benzer sekillerde iletişim kuramayacağımızı da belirtti. Bunu öğrendiğimde master tezimin en ateşli anlarıydı ve bir iki gün hem hayatımı hen de tezimin gidişini etkiledi.

Buraya kadar her şey normal. Asıl gariplik bu noktadan sonra başlıyor aslında. Bu olayların ardından hayatımdan tamamen çıkardığım bir insan oldu kendisi. Bu da aslında belki de çok geç kalınmış bir şey olsa da, ancak bu yaşananların ardından becerebildim.

Peki ne oldu sonrasında? Kayalara doğru pula yelken ilerleyen dümeni bozuk tezim, bir anda dümenini kendi kendine tamir edip yeniden açık denizlere doğru yol almaya başladı. Zamanında teslim edildi ve sunumu da başarıyla gerçekleşti. Bu da benim icin bir donemin sonunun olumlu habercisi oldu. bunun yani sıra bir kaç yerle is görüşmelerine başladım ve bunlardan birisi ile daha resmi mezuniyet durumum gerçekleşmeden -ki hala mezun değilim, sözleşme imzalama konumuna geldim. Bu arada belirtmeliyim, cevaplamadıklarımı saymazsak, iki yere başvuru yapıp 4 formayla görüştüğümü de belirteyim. Yani insanları ben aramadım insanlar bana ulaştılar bir şekilde.

Bunların ışığında sorguladığım Konu şu: Kafamı rahatlatan kötü sayılabilecek ama beni çok az etkileyen bir olaydan sonra ondan tamamen bağımsız şeylerin bir anda olumlu gitmeye başlaması bana garip geliyor. Bazıları secret falam diyeceklerdir, en sonunda ona inanmaya başlayacağım bu gidişle.

Şimdi artık önümde yeni bir hayat var ve kısa bir süre sonra bambaşka kıyılara doğru yelken açacağım. Umarım ben ve herkes için en hayırlısı olur.