bazen cesitli düsüncelere daliyorum, düsünüp duruyorum…

bugünkü favorim ise su: yanlis yerde konumlanmis durumda gibi hissediyorum kendimi. tamam, isim gücüm yerinde cok sükür. o konuda bir sikayetim yok. memur mantigiyla düsündügümde sikayet edebilecegim zerre kadar sey yok. ama en basindan, 9 yil öncesinde biraz daha farkli bir yola girmis olsam belki daha iyi bir hayat yasiyor olur muydum diye düsünmeden edemiyorum.

hafta sonlarimi genellikle isimden cok bagimsiz seyler yaparak degerlendiriyorum. mesela blogosfere göz atiyorum, fotograflar inceliyorum, yeni teknoloji haberlerini okuyorum, falan filan…

bugün yine bunlari yaparken yanlis bölüm okudugumu, yanlis bir is yaptigimi hissettim. gecici bir his mi bilmiyorum, ama daha farkli alanlarda calissam daha mutlu olurmusum gibi hissediyorum.

mesela mimari alanini seviyorum. onunla ilgili bir seyler okumak, fotograflara bakmak beni mutlu ediyor. tam da bu yüzden o tip bir alanda calissam beni daha mutlu ederdi diye düsünüyorum bugün.

fotograf da benzer bir konu mesela. ama onu hobi olarak da devam ettirmek mümkün tabi. yeter ki insan istesin. bu aralar bu konuya daha fazla egilmem lazim, bunun da farkindayim. bu konuda yeniden adimlar atmaya da basladim :).

bu düsünceler büyüyor, büyüyor ve bir noktada tikaniyor: yetenek. bu bahsettiklerimin tamami sevmenin yaninda yetenek isteyen seyler. belli kurallarla bir yere kadar ilerlenebiliyor. bu yüzden de hayatimi degistirebilecek herhangi bir karar verme olasiligim cok cok düsüyor. hos, yüksek olsa ne olacak ki, sanki o kadar cesur bir karar verebilirmisim gibi… :)