Dost, …

Günün birinde, canım diyebileceğim insanlardan biri, “Dost, annemizin doğurmayı unuttuğu kardeştir” diye bir kısa mesaj atmıştı. Aklıma yine o geldi, tutamadım kendimi, aktardım buraya.

Zaman,nasıl da geçiyor. O zamanlar üniversitenin ilk yılları, hala o okulun dört yılda bitmeyeceğine inanan kitlenin içindeydik. Kantinde batak oynayanlar vardı. Ve ben onlara katıldığımda kızan diğer arkadaşlarım… Onlardan biriydi işte yukarıdaki cümleyi kuran. Şimdi aramızda binlerce kilometre mesafe var. Bir şekilde idare ediyoruz ama eskisi gibi değil, hiçbir şey.

Zaten her şey değişiyor, o açıdan bakınca bunların da aynı kalmasını beklemedim ben de. Aslında durmak, hayata komple ters bir şey. Devamlı bir değişim, bir değişim var. Buna rağmen herkes de yeniyi sevmeyebiliyor tabii. Bugün, eskiye özlem duyan o adar çok kişi var ki… Hatta, bunun farkına varmış olan şairlerden biri de Murathan Mungan mesela. Kulak verelim: “Biz büyüdük, ve kirlendi dünya”.

Konu dağılmadan, asıl söylemek istediğim şeye geleyim. Ne zaman o arkadaşımı düşünsem, aklıma o kısa mesaj gelir. Bir kaç ay önce ben de hissettiklerimi ona, çok sevdiğim bir şarkının sözlerini değiştirerek anlatmıştım. Bu şarkıyı da benimle tanıştıran da odur hatta. Şimdi anımsadım…

Hello ,
It’s getting cold on this city.
I’m sad alone
I’m so sad on my own.
The truth is
I was much too dumb.
Now I’m lookin’ for her
Or anyone like her…

We said goodbye
With a smile on our faces
Now she’s alone
she’s working hard on her own
The truth is, we saw thing so wrong.
She’s not looking for me
But anyone like me.

Hello Aylin,
It’s getting cold on this city.
I’m sad alone
I’m so sad on my own.
The truth is
I was much too dumb.
Now I’m lookin’ for her
Or anyone like her…

O durumlarımın geçtiğini, iyileştiğimi hissediyorum bu aralar. Umarım öyledir gerçekten ve (yine) kendimi kandırmıyorumdur.

Bu sefer oldu galiba. Bu sefer, unutuyorum sanırım. Artık zamanı da gelmişti yavaş yavaş gerçi. Ama yine de bu sefer, o sefer galiba…

Sohbete katılın

4 yorum

  1. Yanlış hatırlamıyorsam ben de bu şarkıyı ilk defa o canım diyebileceğin kişiden duymuştum. Evet bildiğin duydum, o söylemişti bir toplaşmada. Üniversite son sene olabilir:)

    Harika bir şarkı olmasının yanında benim de yüklediğim biraz karışık ve belli belirsiz bir anlam var. O anlam bu şarkıyı benim için daha güzel yapıyor :)) 2009 Kasım, Aralık aylarını hatırlıyorum 🙂

    Altuğcan ben o sözlere bir müzik yazayım da (oha!) sen söyle, sonra da internet fenomeni ol 🙂

  2. Geri bildirim: Yitirmeden | Not Defterim
Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir