Hakkımda

İsmim Altuğ. Bir süredir amatör olarak hayatla ilgileniyorum, ilgimi de elimden geldiğince buraya yansıtmaya calışıyorum. Blog maceram aslında uzun zamandır olsa da, bir süredir biraz daha yoğunca yazıyorum. Yazdıklarım da boşa gitmesin diye buradan yayınlıyorum. Yayınladıkça rahatliyorum. Toplu bir terapi gibi aslında, anlatıyorum, bir sürü potansiyel okuyucuya ulaşsın diye. Birileri okuyunca da kendimce seviniyorum. Siz de muhtemelen blogumu en az bir kez okuduğunuz ve yazılarımdan nefret etmediğiniz icin şu anda bu sayfadasınız.

İstanbulluyum. İstanbullu olduğum için de çok mutluyum. İzmirli olsam da mutlu olabilirdim sanıyorum. Ama bunların dışında bir başka şehirli olmak istemezdim.

Şu anda Almanya’nın batısında, Hollanda sınırına yakın olan Köln şehrinde yaşıyorum. Bundan öncesinde küçük sayılabilecek bir yer olan Karlsruhe’de yaşıyordum. Beni tatmin etmiyordu. Almanya’ya gelirken daha farklı şeyler umarak geldim, işler başta çok yolunda gitmeyince cok mutsuz oldum. Yeni yeni toparlanıyorum. Az-çok mutlu sayılırım şu anda. Zaman zaman -herkes gibi- kötü anlar yaşıyorum ama genel olarak ortalamada veya üzerindeyim. Bazı şeylere alışmış olmanın verdiği daha az kafaya takma durumları başladı belki de, bilmiyorum.

Şu anda SAP CRM danışmanı olarak cronos şirketler grubu’na bağlı olan crm consulting ag’de çalışıyorum. Çok şükür, memnunum.

Karlsruhe’de, Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü‘nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde yükseklisans eğitimi gördüm. Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım. Bazen oldu, bazen olmadı, idare edip gittim.

Okulun yanında, part-time olarak, FZI Forschungszentrum Informatik adında, üniversite ile bağlantılı bir araştırma şirketinde, semantik web tabanlı bir projede çalışıyordum. Aynı yerde master tezimi yazdım. Çalıştığım yerden çok memnundum ve orada çalıştığım için kendimi şanslı görüyordum.

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nde lisansımı tamamladım. Hayatımın en güzel günlerinin büyük kısmını bu sırada yaşadım. Tesadüfen girdiğim bölümden mutlu bir şekilde mezun oldum. Asla pişman olmadım, olmam da.

Hayatımın kısa bir bölümünü Erasmus için Avusturya’nın Graz kentinde geçirdim. İddialiyim, 25 yıllık ömrümün en güzel 10 ayıydı. Her fırsatta her şey için teşekkür ettiğim ve bundan sonra da edeceğim bir insan var, buradan da ederim, çekinmem: “Her şey icin teşekkür ederim!”

Fotoğraf çekmeyi severim. Eskiden daha aktiftim, artık o kadar zaman ve şevk bulamıyorum malesef. Bunun yanında klasik müzikle ilgilenirim biraz. Klasik gitarı, klasik müzik icra etmek icin kullanmaya çalışırım.

Denizin her şeyini severim. Çok severim. CMAS bir yıldız dalıcı sertifikası ve Amatör Denizci Belgesi sahibiyim.

Hakkımdaki az-çok her şey bunlardan ibaret.